У «друзів Кернеса» забрали безкоштовну землю вартістю 80 млн грн

У Харков прокуратура повернула територіальній громаді землі Лісопарку вартістю 80 млн грн

Як повідомили  у прес-службі прокуратури Харківської області, прокуратура забезпечила реальне виконання рішення господарського суду області, який визнав недійсним та скасував рішення міськради щодо надання псевдоЖБК 2 га землі у зеленій зоні Харкова.

За словами заступника прокурора області Олега Мельника, на підставі рішення сесії міськради земельну ділянку, розташовану у Київському районі міста, безоплатно передали у власність одному з обслуговуючих кооперативів.

«Однак для прийняття такого рішення не було ніяких законних підстав. Зокрема, кооператив не відповідав критеріям житлово-будівельного, тому не мав права на безоплатну землю для будівництва», — сказав Мельник.

Вартість землі становить 80 млн грн.

Наразі рішення суду виконано у повному обсязі, право власності за кооперативом скасовано.

У Харкові 15 вересня 2016 року правоохоронці провели обшуки у приміщенні міської ради та готелю «Національ», де мешкає Кернес. За словами генпрокурора Юрія Луценка, обшуки відбувалися у зв’язку з кримінальною справою відносно організації схеми з розкрадання 654 га землі Харкова на суму 4 млрд грн.

Згідно з чинним законодавством для поліпшення житлових умов мешканців міста міськрада має право безкоштовно виділяти під забудову земельні ділянки житлово-будівельним кооперативам («ЖБК»).

Для створення «ЖБК» потрібно дотриматися низки умов. Зокрема, кількість членів об’єднання (не менше 5 осіб), обов’язковий облік (так звана квартирна черга), його члени повинні постійно проживати у населеному пункті, де буде зводитися житло та інше.

Організації, які мають абревіатуру «ЖБК» тільки в назві, фактично не є житлово-будівельними кооперативами і не мають законних підстав на безкоштовне отримання землі.

 


Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *